Γλυφάδα-ΑΟ Χανιά (Γυναίκες) 1-0

glifadaaoxkoritsia

Την ήττα με 1-0 και ταυτόχρονα το αποκλεισμό από την συνέχεια του κυπέλλου γνώρισε η γυναικεία ομάδα του συλλόγου μας. Το συγκρότημα του Μάνου Βεργανελάκη στάθηκε πολύ καλά στο γήπεδο και έχασε ευκαιρίες στο πρώτο μέρος με τις Μανωλίτση και Αγγελάκη.

Στο β’ ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 60’ φάουλ της Σαρρή κατέληξε στο δοκάρι και στο 65’ η Ντζάνη άνοιξε το σκορ για την γηπεδούχο ομάδα.

Από εκεί και πέρα καλές φάσεις για τον ΑΟΧ είχαν στο 75’ η Θωμαδάκη μετά από πάσα της Δημητριάδη δεν σημάδεψε σωστά στο άδειο τέρμα και η Ζντράβκοβιτς στο 85’ από κόρνερ της Γιαννούτσου.

Στις καθυστερήσεις η Δημητριάδη έχασε τεράστια ευκαιρία, η Σαρρή ήταν αυτό που έκανε εκπληκτική ενέργεια περνώντας όποια παίκτρια έβρισκε μπροστά της η σέντρα της κατέληξε στην Δημητριάδη η κεφαλιά της όμως σε κενή εστία πέρασε άουτ.

Άριστη η διαιτησία με εξαίρεση μια φάση που η διαιτητής θεώρησε ως ακούσιο, το χέρι μέσα στην περιοχή της Γλυφάδας.

Α.Ε ΓΛΥΦΑΔΑΣ :Χατζηνικολάου ,Θέου,Θωμοπούλου,Νικολάου (75′ Παπακώστα),Τερζή ( 80’Καλαβρού), Κόσσοβα,Κιάμου,Παπαδόπουλου ( 46′ Κουτραφούρη), Μιχαλάκηδη,Ντζάνη, Τσακίρη.

ΑΟ Χανιά(Μάνος Βεργανελάκης) Γιακουμάκη, Πιτσή, Πισσαδάκη (83’ Μοίρα), Γιαννούτσου, Μασούρη(72’ Μαραγκουδάκη), Αγγελάκη(77’ Καραντωνάκη) Μανωλίτση, Σαρρή, Ζντράβκοβιτς, Θωμαδάκη.