ΑΟ Χανιά-Ελπίδες Καρδίτσας 0-3 (Γυναίκες)

ERASITEXNIS

ERASITEXNIS

Δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας ήττα γνώρισαν τα κορίτσια της ομάδος μας , αυτή τη φορά από τις Ελπίδες Καρδίτσας με 0-3. Το σκορ ανοιξε στο 55′,  οι Ελπίδες Καρδίτσας κέρδισαν κόρνερ με την Σάλκονιτς να το εκτελεί και τη Ζντράβκοβιτς να πετυχαίνει αυτογκόλ (0-1). Το 0-2 ήρθε από κόρνερ της Σάλκονιτς και κεφαλιά της Ζντράβκοβιτς στο 76ο λεπτό.

Στο 82ο λεπτό έγινε το 0-3 όταν μετά από κόρνερ η μπάλα χτύπησε στη Γιακουμάκη και κατέληξε στα δίχτυα. Μάλιστα, 84′ οι φιλοξενούμενες είχαν διπλό δοκάρι με τη Στρετένοβιτς και τη Σάλκονιτς.
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
ΑΟΧΑΝΙΑ: Γιακουμάκη, Πισσαδάκη, Δρακάκη (23′ λ.τρ. Μαραγκουδάκη), Μασούρη, Γιαννούτσου, Πιτσή, Ζντράβκοβιτς (80′ Καραντωνάκη), Σαρρή, Μανωλίτση, Δημητριάδη (70′ Μοίρα), Αγγελάκη
ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Τσιλικά, Σίμου, Αλεξίου, Γούλα (85′ Τσέλικα), Μελισσού (87′ Κάλπια), Λάσκου, Κόλλια, Σάλκονιτς (88′ Παίδη), Ζντράβκοβιτς, Κόγγουλη, Στρετένοβιτς